Машина жасау, энергетика және ақпараттық технологиялар факультеті

«Ахмет Байтұрсынұлы атындағы Қостанай өңірлік университеті» коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Факультет туралы

Машина жасау, энергетика және ақпараттық технологиялар факультеті "Ахмет Байтұрсынұлы атындағы Қостанай Өңірлік университеті" КЕАҚ құрылымдық оқу бөлімшесі болашақ мамандарды үш деңгейлі даярлау бойынша инженерлік салалар, агроинженерия, жаратылыстану ғылымдары және ақпараттық-коммуникациялық технологиялар сияқты білім беру салалары бойынша жетекші оқыту.

Факультеттің негізгі міндеті-түлектерді даярлау сапасын үнемі арттыру, білім беру бағдарламаларының сапасын және профессорлық-педагогикалық құрамның біліктілігін арттыру, ғылым саласында белгілі бір нәтижелерге қол жеткізу және мемлекеттік бағдарламаларды іске асыру.

Жыл сайын факультетте білім алушылар контингенті артып келеді, 2023-2024 оқу жылының басында контингент 1200-ге жуық адамды құрады, оның ішінде 800-ден астамы мемлекеттік білім беру грантында оқыды.

2023 жылғы қарашада ҚР Ғылым және жоғары білім Министрлігінің және ҚР Оңтүстік Кореядағы елшілігінің делдалдығымен Қостанай облысының машина жасау саласы үшін кадрларды бірлесіп даярлау жөніндегі Оңтүстік Корея Донг ата университетімен ынтымақтастық туралы шарт жасалды. 2024 жылдың наурыз айында "машина жасау" білім беру бағдарламасында оқитын алғашқы студенттер Оңтүстік Кореяға барып, студенттермен алмасу бағдарламасы бойынша жарты жыл оқиды.

Машина жасау, энергетика және ақпараттық технологиялар факультетінің ажырамас артықшылығы 2021 жылғы наурызда Ахмет Байтұрсынұлы атындағы Қостанай Өңірлік университеті мен Қазан федералды университеті арасында екі дипломды білім беру бағдарламасы бойынша студенттерді даярлау және "КАМАЗ" жақ әлемдік автомобиль жасау жетекші кәсіпорындарының бірінде өндірістік практикадан өту мүмкіндігі бойынша шарт жасасу болып табылады.

"А.Байтұрсынов атындағы ҚӨУ" КЕАҚ, "СарыарқаАвтоПром" ЖШС, "KamLitKZ" ЖШС, "Агромашхолдингкз" АҚ, механика және машина жасау ғылыми-зерттеу институты арасында машина жасау саласында ғылыми-білім беру консорциумын құру туралы Меморандумға қол қойылды. У.А. Жолдасбекова (Алматы қ.), "Қостанай автомобиль көлігі колледжі" КМҚК.

"СарыарқаАвтоПром" ЖШС, "Агромашхолдинг-KZ", "KamLitKZ" ЖШС, "ПервыйБит" ЖШС, "Profi Soft" ЖШС, "ЭПК-forfait" ЖШС, "Межрегионэнерготранзит" ЖШС, "Тарлан" ЖШС АҚ, "Тобол Моторс" ЖШС және басқа да көптеген кәсіпорындар және ұйымдармен ынтымақтастық туралы шарттар жасалды.

Студенттер дуальды жүйе бойынша оқуға, серіктес зауыттарда тәжірибеге бағытталған сабақтарға қатысуға, жыл сайын жетекші кәсіпорындар мен серіктес ұйымдарда оқу және өндірістік практикадан өтуге мүмкіндік алады.

Машина жасау, энергетика және ақпараттық технологиялар факультеті түлектерінің сұранысы "Атамекен" ҰКП тәуелсіз агенттігінің рейтингімен расталады, сондықтан факультет түлектерінің жұмысқа орналасу пайызы 2022-2023 оқу жылында 90,14% құрады.