Аграрлық техника және көлік кафедрасы

Кафедра туралы
Кравченко Руслан Иванович Аты-Жөні
Кафедра меңгерушісінің м. а. Лауазымы
Философия докторы (PHD) Ғылыми дәрежесі
kravchenko.ri@ksu.edu.kz Электрондық пошта

«Аграрлық техника және көлік» кафедрасының негізгі мақсаты – білім беру қызметінің сапасын арттыру. Кафедраның профессорлық-оқытушылық құрамы студенттердің білім алу қажеттіліктерін қанағаттандыру мақсатында мемлекеттік стандартқа сай білім беру бағдарламаларын ұсынуға ұмтылады. Осы мақсатта бакалаврлар, магистранттар, докторанттар үшін жоғары білікті ғылыми-педагогикалық кадрлар жүзеге асыратын білім беру бағдарламалары әзірленуде.

Кафедрада «Аграрлық техника және технологиялар» және «Көлік, көлік техникасы және технологиялары» білім беру бағдарламалары бойынша философия докторлары (PhD): Кравченко Р.И., Амантаев М.А., Золотухин Е.А., Кабдушева А.С., түлектері жұмыс істейді,және де,аға оқытушылар – ауыл шаруашылығы ғылымдарының магистрлері: Геберт А.А., Молдабек Н.Қ., Рахимова Д.Б., Искандырова Л.С.; оқытушы Ибраимов Қ.Т.

Аграрлық техника және көлік кафедрасының даму кезеңдері:

• 1966 жылы Целиноград ауылшаруашылық институтының филиалы негізінде ауыл шаруашылығын механикаландыру және электрлендіру кафедрасы (АӨС) ұйымдастырылды.
  • 1978 жылы КСРО Ауыл шаруашылығы Министрлігінің бұйрығымен ӨСМ департаменті екі дербес кафедраға бөлінді: «Тракторлар және ауылшаруашылық машиналары» және «Мал шаруашылығын механикаландыру, электрлендіру».
  • 1982 жылы «Тракторлар және ауыл шаруашылығы машиналары» кафедрасы төрт кафедраға бөлінді: «Тракторлар және автомобильдер»; «Ауылшаруашылық машиналары»; «Жалпы техникалық пәндер»; «Ауыл шаруашылығын механикаландыру, электрлендіру».
  • 1995 жылы «Тракторлар мен автомобильдер», «Ауыл шаруашылығы машиналары» кафедралары біріктірілді, жаңа атау «Машина-трактор паркі және техникалық қызмет» кафедрасы болды.
  • 2000 жылы «Машина-трактор паркі және техникалық қызмет көрсету» кафедрасы «Машина-трактор паркі» атауын алды
  • 2004 жылы «Машина-трактор паркі» кафедрасы «Машиналар мен жабдықтар» кафедрасы деп аталды.
  • 2009 жылдан бастап «Машиналар, тракторлар және автомобильдер» кафедрасы жаңа атау алды.
  • 2023 жылдың тамыз айынан бастап «Машиналар, тракторлар және автомобильдер» кафедрасы «Аграрлық техника және көлік» кафедрасы болып жаңа атау алды.